Windows 10 ve Windows 11 İçin Combofix Programı Var Mı?

HomeYazılımGüvenlik

Windows 10 ve Windows 11 İçin Combofix Programı Var Mı?

Uzun yıllar Windows 7 ve Windows 8 cihazlarımla kullandığım ve beni birçok belada kurtaran Combofix yazılımına Windows 10 sürümü ile birlikte tekrar ihtiyacım oldu. Aradım taradım, uyumlu denilen programları indirdim ancak çalıştırmayı başaramadım…. Windows 10 için Combofix programı var mı?

Lafı fazla uzatmadan söyleyeyim, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 ile uyumlu bir Combofix yazılımı yok arkadaşlar. İnternette gördüğünüz ve tüm Windowslarla uyumlu olduklarını söyleyen araçlar çalışmamaktadır, boşuna indirmeyin. Hatta bu yazılımlardan zarar görebilirsiniz, dikkat edin.

Kendi resmi sitelerinde de bunu net bir şekilde olmasa da belirtiyorlar: “This program works with Windows 8, but not Windows 8.1 at this time!
Ben işin daha çok magazinsel yönünü merak ettim. Oldukça başarılı bir araç olan Combofix yazılımı neden geliştirilmeye devam etmedi? Bu esrarın üzerindeki sır perdesini kaldırmaya geldim!1!!

Efendim söylenene göre Combofix’in yaratıcısı, aynı zamanda Malwarebytes Araştırma ekibinin bir üyesiymiş ve Malwarebytes için tehdit imzaları yazıyormuş. Bu nedenle geliştirilmesi engellenmiş olabilir deniyor, bana oldukça makul bir açıklama gibi geldi. Bu dedikodu için kaynağım Malwarebytes sitesinin forum sayfasıdır: https://forums.malwarebytes.com/topic/264445-combofixorg/(Bu arada silemediğiniz bir virüs, malware vb. varsa forumda konu açarsanız yardımcı oluyorlar)

Bu efsane program da tarihin tozlu rafları arasında yerini alacak gibi görünüyor. Alternatif arıyorsanız sizlere daha güncel bir yazılım olan Malwarebytes’i kullanmanızı öneririm. Güvenli modda harika işler çıkarıyor, başıma birkaç kere dertten kurtarmışlığı var. Türkçe dil desteği yok, geçenlerde bu meseleyi kendilerine ilettim, Türkiye’de çok seveniniz var dedim ve “Geliştirmelere devam ediyoruz” şeklinde bir yanıtla döndüler.

Hoşçakalın!

COMMENTS

WORDPRESS: 0