Gofasthost Nasıldır? Yorumlarım ve İnceleme (Gofasthosting.com)

Ana SayfaHostingWordpress

Gofasthost Nasıldır? Yorumlarım ve İnceleme (Gofasthosting.com)

Geçtiğimiz haftalarda Digitalocean’da bulunan wordpress sitelerimi Gofasthost firmasına taşıdım. Digitalocean hakkında da bir incelemem olacak fakat bu yazıda Gofasthost nasıldır bunun hakkında konuşmak istiyorum. Hakkında pek fazla yorum bulunmayan firmadan hosting almayı düşünüyorsanız bu yazı size fikir verecektir.

Çek Cumhuriyeti merkezli Prahapp’ın alt kuruluşu olan firma Türkiye’de 1 yıla yakın süredir hizmet veriyor. Hetzner altyapısını kullanan Gofasthost hız ve fiyat konusunda iddiali bir firma.

Not: Bu bir sponsor konu değildir. Sizler gibi hosting hizmeti alan sıradan bir müşteriyim. Ayrıca bu yazı bir sunucu uzmanının değil bir blog yazarının gözünden değerlendirme içerir 🙂

Gofasthost.com Hosting Fiyatları

gofasthosting cloud hosting paket fiyatları

Firmanın en çok öne çıkardığı özelliği bu aslında. Alternatif sitelere oranla ciddi indirim yaptıklarını görebilirsiniz. Tüm hosting ve sunucu paketlerinde 1 Euro = 1 Tl kampanyaları sürüyor ve normalden 7-8 kat daha ucuza hizmet satın alabiliyorsunuz. Bunu nasıl başardıklarını bilemiyorum, daha önce hiç rastlamadığım bir kampanya fakat alınan hizmet profesyonel ve sorunsuz olduğu için bana güven verdi.

Sonuç olarak piyasadaki en ucuz VPS, Cloud Hosting ve WordPress Hosting paketleri bu firmada diyebilirim. 5 site barındırabildiğim “Cloud Pro Max” limitsiz Cloud Hosting paketine aylık 15 TL ödüyorum. Piyasada en çok bilinen rakiplerin Cloud fiyatlarına baktığınız zaman arada uçurumlar olduğunu göreceksiniz.

Gofasthost Hızlı Mı? Performansı Nasıl?

Bu firmayla 2 farklı alışveriş deneyimim oldu. İlkinde “Start Fast WP” isimli paketi satın aldım. WordPress hosting paketlerinin Cloud Hosting’e göre %25 daha performanslı olduğunu, wordpress için özel olarak optimize edildiğini söyleseler de sonuç pek tatmin edici olmamıştı. Ben de performansından memnun kalmadığımı ifade ederek hizmeti 1 aylık süre dolmadan sonlandırmıştım.

Ayrılırken hesabıma bakiye yükleyerek Cloud Hosting’i denememi tavsiye etmişlerdi. Ben de tekrar şans vererek “Cloud Pro Max” paketini denedim. Şu anda Cyberpanel üzerinden kurduğum 2 adet wordpress sitemi barındırıyorum. Kesinti ve hız konusunda hiçbir problem yaşamadım. Sitelerde Litespeed Cache eklentisi varsayılan ayarlarla duruyor. Eminim biraz daha ince ayarlarla siteleri inanılmaz hızlara çekebilirim.

Gtmetrix, Pingdom Tools ve Pagespeed Insights araçlarının sonuçlarında göre siteler ortalama 1-2 saniyede açılıyor. Hem kendi deneyimlerim hem de test araçlarının verilerine bakarak Gofasthost Cloud Hosting paketlerinin son derece performanslı çalıştığını söyleyebilirim.

Gofasthost Destek Sistemi

Benim destek alacak bir durumum olmadı pek. Sitelerde hiç sorun yaşamadım ve kesinti de olmadı. Yalnızca sitelerimin farklı bir firmada barınması sebebiyle taşıma hizmeti aldım ve her firma gibi bunu ücretsiz sağladılar.

Gofast’i WMAracı ve r10 forumlarında aktif olarak görebilirsiniz. Oralardan da sorulara yanıt veriyorlar. Ben yine bu forumlardan Türkiye ekibinden biriyle telefonda görüştüğüm için işlemlerimi de buradan hallettim. Gördüğüm kadarıyla Ticket sistemleri de sorunsuz çalışıyor.

Bu yazıyı yazarken merak ettiğim bir konuda orta öncelikli bir ticket açtım ve yaklaşık 2 saat sonra detaylı açıklamayla dönüş yaptılar. Bu süre Covid-19 nedeniyle eleman sayısının düşürülmesinden kaynaklanıyor olabilir, emin değilim.

Gofasthost’u Genel Olarak Değerlendirelim

Hız ve fiyat konusunda çok başarılılar, bunu bizzat tecrübe ettim. Siz de net bir şekilde görebilirsiniz. Destek konusunda süreyi biraz daha iyileştirebilirler. Ben aldığım hizmetten en azından şimdilik çok memnunum. Aynı standartlardaki paylaşımlı wordpress hostingler bile daha pahalı ve daha yavaş. Üstelik yüzlerce siteyle aynı alanı kullanıyorsunuz. Burada paylaşımsız, daha hızlı bir alana sahipsiniz.

Başka müşteriler hizmetten çok daha spesifik şeyler bekleyebilirler. Ben hız ve fiyat konusunda iyi firmaları tercih ediyorum.

Hetzner Online altyapısını kullandıklarını belirteyim. Bu da güçlü ve güvenilir bir altyapı demek. Yalnız site arayüzünde bazı Türkçeleştirme hataları var. Panel tamamen Türkçe değil ama büyük oranda çevrilmiş durumda.

5.24.2021 Güncellemesi

Firmada birkaç gündür süren çökme sorunları var. Whatsapp ve ticket mesajlarına dönüş yapılmıyor. Bu sabah attıkları mesajda genel bir problem olduğunu, bu yüzden dönüş yapamadıklarını belirttiler. Ancak web sitelerimin tamamını yeniden kurmak zorunda kaldım. Sabahtan akşama kadar siteleri kurtarmaya çalışmakla geçti ve en ufak bir bilgilendirme geçmediler. Bu nedenle agresif bir karar alarak Gofasthosting firmasıyla olan bütün alışverişimi kestim. Sitelerimi Digitalocean’a taşıdım.

Siz de Gofasthost hosting firması ile çalışmak isterseniz benim referans linkimden üye olarak bana destek olabilirsiniz: https://www.gofasthost.com/system/aff.php?aff=32

Umarım Gofasthost nasıldır merak edenler sorularına yanıt bulabilmiştir. Her türlü soruyu yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz. Hoşçakalın!

YORUMLAR

WORDPRESS: 4
 • yorum-avatar
  Ahmet 10 ay önce

  Referans olmak ne kazandırıyor?

  • yorum-avatar

   Hizmetlerde kullanabileceğiniz nakit para kazanıyorsunuz. Sizin referansınızla paket satın alınırsa firma size ödeme yapıyor. Örneğin ben 60 liralık bir satıştan 12 lira kazanmışım.

 • yorum-avatar

  Şu anda GoFast kullanmıyorsunuz sanırım anladığım kadarıyla?

  • yorum-avatar

   Hayır firmadan birkaç ay önce taşındım. Şu anda Fibu hosting kullanıyorum ama hızından memnun değilim. İlk fırsatta Digitalocean’a döneceğim.

DISQUS: 0